zabytki.org

Wolontariat dla dziedzictwa

Dołącz do naszego zespołu ✔

Jeżeli podzielasz nasze cele i dysponujesz odrobiną wolnego czasu zapraszamy do naszego zespołu!

Główną formą współpracy z nami jest WOLONTARIAT. Jesteśmy organizacją non profit, pozarządową, pożytku publicznego, stąd nasze staranie, by gromadzić wokół siebie ludzi gotowych poświęcić swój czas, wiedzę i doświadczenie pro bono. Zawsze staramy się możliwie elastycznie dopasować zakres, formy i konieczny nakład czasu do Waszych indywidualnych sytuacji życiowych.

Istnieje możliwość praktyk, stażów i szkoleń.

W szczególnych przypadkach istnieje możliwość podpisania umów przewidujących różne formy zatrudnienia: zlecenia, o dzieło, o pracę, kontrakty, freelance. Dotyczy to jednak głównie sprawdzonych w działaniu wolontariuszy.

Nie ważne skąd jesteś, ważne, że chcesz działać, masz energię, inicjatywę i pomysł na współpracę. Koniecznie napisz nam czego chciałbyś się od nas nauczyć i co możesz wnieść do naszych działań.

Z naszej strony możesz liczyć na bogaty program wsparcia, szkoleń i motywacyjny. Wystawiamy zaświadczenia o współpracy i potwierdzenia osiągnięć. Preferujemy stałe związki!

Kontakt: wolontariat@zabytki.org lub 607 709 005. Zapraszamy!

Obecnie poszukujemy kandydatów na POZYCJE:

FUNDRAISER/ CROWDFUNDING

Ochrona dziedzictwa to duże wyzwanie finansowe. Poszukujemy osoby wrażliwej na los zabytków z doświadczeniem i skutecznością w pozyskiwaniu środków na działalność i cele statutowe fundacji.

Czytaj więcej »

Youtuber

Lubisz występować? Chcesz pomóc organizacji społecznej ratującej dziedzictwo? Realizacja naszej misji potrzebuje i warta jest promocji. Co najmniej cztery wydarzenia w roku są dobrą okazją

Czytaj więcej »

PRAWNICY

PRAWNIcy Kluczowym aspektem naszej działalności są prawne i administracyjne interwencje na rzecz  zabytków. Reagujemy w najtrudniejszych przypadkach, najczęściej gdy: właściciel nie wywiązuje się przez wiele

Czytaj więcej »

RZECZNIK PRASOWY

RZECZNIK PRASOWY Wierzymy, że nasze cele i działalność zasługują na właściwe odnotowanie w świadomości społecznej. Ważną rolę w tym zakresie może odegrać rzecznik prasowy. Kreowanie

Czytaj więcej »

ASYSTENT PROGRAMOWY

ASYSTENT PROGRAMOWY Bieżąca ocena realizowanych programów i strategii oraz ich modyfikacja i wzbogacanie to ważny przyczynek do skuteczności naszych działań. Poszukujemy osoby znającej zasady zarządzania

Czytaj więcej »

OPIEKUN PARTNERÓW

OPIEKUN PARTNERÓW Program Partnerski to nasz instrument wsparcia dla właścicieli zabytków. Uczestniczy w nim obecnie 30 obiektów z całego kraju. Poszukujemy osoby, która pomoże nam

Czytaj więcej »

OPIEKUN WOLONTARIATU

OPIEKUN WOLONTARIATU Współpracujemy z ok. 10 wolontariuszami z całego kraju. Poszukujemy osoby o cechach lidera, która po dobrym poznaniu naszych działań i celów potrafi dobrze

Czytaj więcej »

EKSPERCI RÓŻNYCH DZIEDZIN

EKSPERTÓW RÓŻNYCH DZIEDZIN Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z ekspertami/konsultantami z różnych dziedzin związanych z naszą działalnością, np. konserwacja zabytków, budownictwo, konserwacja dzieł sztuki, konserwacja zieleni,

Czytaj więcej »

prawnicy pilnie potrzebni

Naszym celem jest ratowanie i ochrona poprze stawianie właściwej diagnozy dla każdej indywidualnej sytuacji, opracowanie realistycznego i skutecznego planu sanacji oraz maksymalne zaangażowane i konsekwencja w jego wdrażaniu. Nie realizujemy projektów komercyjnych lub dla zysku. Pomagamy lokalnym środowiskom i samorządom. 

W związku ze zgłaszaniem nam coraz większej próśb o pomoc zapraszamy do współpracy kancelarie prawne oraz samodzielnych radców prawnych i adwokatów, którzy podzielając naszą pasję chcą przyczynić się do osiągnięcia ważnych społecznych celów. Preferujemy współpracę pro bono, jednak z przyjemnością zapoznamy się z Państwa propozycjami. 

Z pewnością poza poszerzeniem swojego doświadczenia zawodowego, satysfakcją z ratowania dóbr kultury możemy zaoferować rozpowszechnienie informacji o objęciu zabytku/sprawy opieką przez kancelarię (CSR). Obiekty, o które walczymy, są często w centrum zainteresowania mediów, zatem współpraca związana z ich ochroną, może przyczynić się w znacznym stopniu do kształtowana pozytywnego wizerunku kancelarii, jako podmiotu zaangażowanego społecznie, posiadającego odpowiednią wiedzę oraz zasoby pozwalające na prowadzenie działalności pro bono, a więc godnego zaufania.

Zachęcamy do współpracy także młodych prawników (studentów lub absolwentów prawa), którzy poprzez wolontariat chcą zaangażować się w działalność społeczną i zdobyć przy okazji nowe, ciekawe doświadczenia oraz praktykę zawodową pod okiem naszych radców prawnych. Oferujemy: elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, referencje dotyczące czasu współpracy i jej przedmiotu.

Proponujemy bazowy model współpracy: 1 kancelaria lub prawnik – 1 kompleksowo prowadzona sprawa. Podmiotem występującym formalnie i firmującym daną procedurę jest fundacja.

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia na adres email: ratujemy@zabytki.org. Prosimy o przedstawienie działalności kancelarii, a młodych prawników o przesłanie CV i listu motywacyjnego oraz dokumentu poświadczającego rok odbywanych studiów / ukończenie studiów, w temacie wpisując: „prawnik”. 

Kampanierów

Koordynatora wolontariatu

Kontakt: wolontariat[@]zabytki.org 607 709 005

#WolontariatDlaDziedzictwa

Wolontariat – Staż – Praktyki – Praca pro bono – Rekomendacje – Dyplomy i wyróznienia