zabytki.org

Lubisz występować? Chcesz pomóc organizacji społecznej ratującej dziedzictwo?

Realizacja naszej misji potrzebuje i warta jest promocji. Co najmniej cztery wydarzenia w roku są dobrą okazją do nakręcenia kilkuminutowego materiału. Poszukujemy osoby lub osób, które dobrze czują się przed kamerą na swoim telefonie, są kreatywne w poszukiwaniu scenerii, motywu, wykonania i opracowania materiału na nasz kanał YT. Oto przykłady pretekstów dla nakręcenia spotów:

Tydzień dla Dziedzictwa – każdego roku około 18 kwietnia – zaocznie, w dowolnym miejscu kraju.

kampania 1% dla OPP – oprawa redakcyjna i graficzna na www i w mediach społecznościowych, wydarzenie na Facebooku, ulotki, kontakt z mediami, luty – kwiecień, zajęcie w 90% zdalne

obchody jubileuszu powstania fundacji 7 listopada (w 2022 roku 27 rocznica) połączone z warsztatami dla wolontariuszy i działaczy. Zaocznie.

konferencja prasowa przedstawiająca nasze działania, potrzeby, cele, metody działania. Najlepiej 18 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Poszukujemy osoby, która przygotuje materiały, roześle zaproszenia, dopilnuje skorzystania z nich, przygotuje program, otoczenie graficzne (ulotki, komunikaty prasowe, banery), miejsce, poczęstunek, itp.

🔸 ze względów praktycznych producentem i właścicielem praw do całości jest fundacja;
🔸 nazwiska i imiona twórców i wykonawców, podziękowania za udostępnianie wnętrz, plenerów lub rekwizytów będą zamieszczone w opisie graficznym materiału;
🔸 czas trwania materiału 2-3 min, max. 5. Choć można również rozważać kręcenie dłuższego reportażu na wybrany temat.
W przypadku pełni satysfakcjonującego przygotowania i wykonania zadania przewidujemy pisemne podziękowanie oraz nagrodę jednorazową w wys. 500 zł netto, a w przypadku wyjątkowo atrakcyjnego i zauważonego przez interesantów rezultatu 650 zł netto. Stawiamy na wieloletnią współpracę, co oznacza, ze możesz zostać stałym wykonawcą danego zadania z ramienia fundacji, wyspecjalizować się w jego organizacji. Oczywiście każdego roku będziemy oferować waloryzację nagrody premiującej efekty i ogólny rezultat. Bardzo zależy nam na dobrej komunikacji z wybraną osobą oraz jej zdolnościach organizacyjnych, kreatywności, nieszablonowego podejścia, nastawieniu na samodzielną i najlepszą realizację celu. Oferujemy wszelką pomoc, bieżące konsultacje oraz pokrycie wszelkich kosztów.
ℹ wolontariat[at]zabytki.org lub 607 709 005