zabytki.org

26 lat społecznej opieki nad zabytkami

 

26 lat minęło! A jak minęło?

9⃣ obiektów udało się uratować ✅

6⃣ interwencji w toku ✅

2⃣7⃣ współpracujących obiektów partnerskich ✅

6⃣7⃣ udzielonych dotacji ✅

Od 7 listopada 1995 roku robimy wszystko, co w naszej mocy, by jak najwięcej zabytków zachować dla przyszłych pokoleń.

Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować i pozdrowić byłych i obecnych działaczy oraz wolontariuszy, darczyńców, urzędników, z którymi na co dzień współpracujemy oraz Państwa, którzy śledzicie i reagujecie na nasze facebookowe publikacje.

Osobne podziękowania przesyłamy byłym i obecnym Partnerom! Wasza wiara, siła, dzielna i wytrwała walka o zabytki, którymi się opiekujecie są dla nas codzienną inspiracją i satysfakcją.

Dziękujemy za pomoc, życzliwość, wiele cennych działań, inicjatyw, rad i spotkań. Dziękujemy za każde wsparcie. Dziękujemy za każdą złotówkę. Dziękujemy, że jesteście z nami!

2⃣7⃣ rok pracy czas zacząć! Śledźcie nas: #RatowanieToDziałanie

“Aby przeszłość miała przyszłość” 💙

TYDZIEŃ DLA DZIEDZICTWA 2019

Tydzień Dla Dziedzictwa to czas, w którym co roku w kwietniu otwieramy dla Was zabytki, które na co dzień są zamknięte i niedostępne. Promujemy dobre praktyki dotyczące zabytków. Projekt jest ściśle związany z obchodzonym 18 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ochrony Zabytków.

Tydzień Dla Dziedzictwa to czas, w którym co roku otwieramy dla Was zabytki, które na co dzień są zamknięte i niedostępne. W ramach projektu „Zabytek Gościnny” ich właściciele będą czekać na Was w wybranych dniach i godzinach. Będziecie mogli wysłuchać historii uczestniczących obiektów, zapoznać się z atrakcjami przygotowanymi przez właścicieli, posłuchać o sukcesach, planach i największych wyzwaniach oraz porozmawiać z właścicielami. Miejsca, do których Was zapraszamy to miejsca szczególnie urokliwe, spokojne, otoczone bujną przyrodą, szczególnie w te piękne kwietniowe dni. Spotkacie tam życzliwych i zaangażowanych w renowacje swoich skarbów ludzi. Dlatego też w tym roku nazwę projektu uzupełniliśmy o słowa „Serce W Zabytku”

Nasze wydarzenie ma na celu mobilizację potencjału tkwiącego w miejscu, architekturze wydobytego przez właściciela przy naszym doradztwie i wsparciu. „Tydzień dla dziedzictwa” to także nasz gorący apel o przekazywanie datków na ratowanie świadków historii oraz wpłat 1% na wybrane obiekty. Zostaną one przeznaczone na najpilniejsze remonty. Każda złotówka, to nie tylko tchnięcie życia w niszczejące obiekty, ale – co równie ważne – wyraz solidarności z misją Fundacji jaką jest ocalenie od zapomnienia polskiego dziedzictwa.