zabytki.org

Wolontariat dla dziedzictwa

zapraszamy do zespołu

Jeżeli podzielasz nasze cele i dysponujesz odrobiną wolnego czasu zapraszamy do naszego zespołu!

Główną formą współpracy z nami jest WOLONTARIAT. Jesteśmy organizacją non profit, pozarządową, pożytku publicznego, stąd nasze staranie, by gromadzić wokół siebie ludzi gotowych poświęcić swój czas, wiedzę i doświadczenie pro bono. Zawsze staramy się możliwie elastycznie dopasować zakres, formy i konieczny nakład czasu do Waszych indywidualnych sytuacji życiowych.

Istnieje możliwość praktyk, stażów i szkoleń.

W szczególnych przypadkach istnieje możliwość podpisania umów przewidujących różne formy zatrudnienia: zlecenia, o dzieło, o pracę, kontrakty, freelance. Dotyczy to jednak głównie sprawdzonych w działaniu wolontariuszy.

Nie ważne skąd jesteś, ważne, że chcesz działać, masz energię, inicjatywę i pomysł na współpracę.

Z naszej strony możesz liczyć na bogaty program wsparcia, szkoleń i motywacyjny. Wystawiamy zaświadczenia o współpracy i potwierdzenia osiągnięć.

Kontakt: wolontariat@zabytki.org lub 607 709 005. Zapraszamy!

Obecnie poszukujemy kandydatów na:

Asystent/ -ka programowa

Osoba z wykształceniem lub pasją związanymi z kulturą, zabytkami, sztuką, która dysponuje wolnym czasem, ma inicjatywę, potrafi realnie zamieniać pomysły w działania. Proponujemy współpracę na zasadzie wolontariatu – w dłuższej perspektywie widząc dla najbardziej zaangażowanych i skutecznych osób możliwość zatrudnienia. Zakres przedmiotowy naszej współpracy dostosujemy do wolnego czasu, który możesz dla nas poświęcić. Prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym, który zawierać będzie informacje, w jakim zakresie chcesz z nami współpracować, co jest Twoją najmocniejszą stroną, jakiego typu prace i działania chcesz u nas prowadzić.

grafik

Prowadzimy kilkanaście profili na Facebook’u, kilka stron www, organizujemy wiele akcji rocznie wymagających atrakcyjnej, wzmacniającej przekaz oprawy graficznej. Nasza strona wymaga aktualizacji chcielibyśmy byś doradzał/-a przy tworzeniu jednolitych rozwiązań graficznych zarówno dla strony, jak i ulotek, plakatów, wizytówek, papieru firmowego, itp. Stawiamy na stałą, długofalową współpracę, gdyż tylko taka gwarantuje dobre zrozumienie i satysfakcję dla obu stron.

Współpraca Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Białoruś

 Nawiążemy współpracę z osobami zorientowanymi w problemach ochrony zabytków i środowiska, w jednym z tych krajów. Chodzi o nawiązywanie kontaktów z instytucjami, uczelniami, właścicielami, urzędami, środowiskami i osobami w celu budowania mostów współpracy oraz dzielenia się doświadczeniami. Szukamy osób, które poza językiem polskim płynnie władają ukraińskim, rumuńskim, gruzińskim i rosyjskim. Możliwość współpracy zaocznej. Wszystkie szczegółowe cele, narzędzia i ustalenia pozostawiamy do indywidualnego omówienia.

Prawnicy, kancelaria prawna zaangażowana społecznie

Ważnym aspektem naszej działalności są prawne i administracyjne interwencje na rzecz  zabytków architektury. W przypadku zabytków reagujemy w najtrudniejszych przypadkach:

• właściciel  nie wywiązuje się z obowiązku dbania o należyte zabezpieczenie jego stanu technicznego i substancji zabytkowej,

• właściciel lub jego miejsce pobytu stałego nie są znane

• właściciel przebywa za granicą

• właściciel jest w upadłości (w przypadku spółek handlowych)

Koordynatorów projektów lokalnych (cała Polska)

Jeśli w Twojej okolicy znajduje się opuszczony, zaniedbany zabytek (dworek, zamek, cmentarz, kapliczka, pałac, kościółek, kamienica, willa, rzeźba itp.), zgłoś się do nas – Ty poświęcasz trochę czasu i energii dla ratowania danego obiektu, a my dajemy Ci pełne wsparcie merytoryczne i organizacyjne.

Twórców treści, redaktorów (cała Polska)

Osoby z dużą wiedzą o historii, kulturze i zabytkach, lekkim piórze zapraszamy do współredagowania treści na naszej stronie www oraz regionalnych profilach na Facebooku (obecnie szukamy adminów profili zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego).

Rzecznik prasowy

To propozycja dla dziennikarza pracującego w zawodzie lub studenta tego kierunku posiadającego dużą wiedzę w problematyce, którą się zajmujemy. Kreowanie właściwego wizerunku organizacji, uczestnictwo w dyskusjach i debatach publicznych, funkcja rzecznika prasowego. Angażując się w nasze działania możesz rozwinąć swój warsztat, zdobyć ciekawe kontakty i rozpoznawalność. 

Fundraiser/ Crowdfunding

Osoba lub firma, która skutecznie pozyska zewnętrzne środki finansowe i rzeczowe na naszą działalność (ochrona zabytków architektury i ochrona środowiska). Przewidujemy wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych projektów finansowych i adekwatne do nich.

Ekspertów różnych dziedzin

Bardzo chętnie nawiążemy współpracę z ekspertami/konsultantami z różnych dziedzin związanych z naszą działalnością, np. konserwacja zabytków, budownictwo, konserwacja dzieł sztuki, konserwacja zieleni, dendrologia, fundusze europejskie, itp.

oferta

Naszym celem jest ratowanie i ochrona poprze stawianie właściwej diagnozy dla każdej indywidualnej sytuacji, opracowanie realistycznego i skutecznego planu sanacji oraz maksymalne zaangażowane i konsekwencja w jego wdrażaniu. Nie realizujemy projektów komercyjnych lub dla zysku. Pomagamy lokalnym środowiskom i samorządom. 

W związku ze zgłaszaniem nam coraz większej próśb o pomoc zapraszamy do współpracy kancelarie prawne oraz samodzielnych radców prawnych i adwokatów, którzy podzielając naszą pasję chcą przyczynić się do osiągnięcia ważnych społecznych celów. Preferujemy współpracę pro bono, jednak z przyjemnością zapoznamy się z Państwa propozycjami. 

Z pewnością poza poszerzeniem swojego doświadczenia zawodowego, satysfakcją z ratowania dóbr kultury możemy zaoferować rozpowszechnienie informacji o objęciu zabytku/sprawy opieką przez kancelarię (CSR). Obiekty, o które walczymy, są często w centrum zainteresowania mediów, zatem współpraca związana z ich ochroną, może przyczynić się w znacznym stopniu do kształtowana pozytywnego wizerunku kancelarii, jako podmiotu zaangażowanego społecznie, posiadającego odpowiednią wiedzę oraz zasoby pozwalające na prowadzenie działalności pro bono, a więc godnego zaufania.

Zachęcamy do współpracy także młodych prawników (studentów lub absolwentów prawa), którzy poprzez wolontariat chcą zaangażować się w działalność społeczną i zdobyć przy okazji nowe, ciekawe doświadczenia oraz praktykę zawodową pod okiem naszych radców prawnych. Oferujemy: elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, referencje dotyczące czasu współpracy i jej przedmiotu.

Proponujemy bazowy model współpracy: 1 kancelaria lub prawnik – 1 kompleksowo prowadzona sprawa. Podmiotem występującym formalnie i firmującym daną procedurę jest fundacja.

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia na adres email: ratujemy@zabytki.org. Prosimy o przedstawienie działalności kancelarii, a młodych prawników o przesłanie CV i listu motywacyjnego oraz dokumentu poświadczającego rok odbywanych studiów / ukończenie studiów, w temacie wpisując: „prawnik”. 

Opiekunów Partnerów

Kampanierów

Koordynatora wolontariatu

Kontakt: admin@zabytki.org 61 823 37 18

* Opłata roczna 110 zł + 23% PTU na podstawie faktury.

* Udział procentowy fundacji w efekcie zbiórki 1% ustalamy indywidualnie na podstawie pisemnego porozumienia. 

Facebook
Instagram