Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Lista radomskich zabytków powiększyła się o trzy obiekty

2009-08-13

Konserwator dopisał do rejestru miejsce pamięci pomordowanych radomian i dwie kamienice. To wydarzenie niecodzienne. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do rejestru zabytków wpisano zaledwie dwa radomskie obiekty.

Warszawski Mariensztat w rejestrze zabytków

2009-08-13

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka wojewódzkiej konserwator zabytków, Monika Dziekan, granice układu urbanistycznego objętego ochroną konserwatorską przebiegają od północy wzdłuż ulicy Nowy Zjazd, od wschodu wzdłuż ulicy Dobrej, od południa wzdłuż podwórek ulicy Bednarskiej i od zachodu wzdłuż linii dawnych murów miejskich.

Dawna fabryka mydeł w Warszawie

2009-08-06

Zespół budowlany na warszawskiej Pradze, w którym dawniej mieściła się fabryka mydeł toaletowych, perfum i kosmetyków Florange, został wpisany do rejestru zabytków przez mazowiecką wojewódzką konserwator zabytków Barbarę Jezierską.

Kolejne dotacje na białostockie zabytki podzielone

2009-07-21

Pierwsze tegoroczne dotacje zostały rozdzielone jeszcze przed wakacjami. Okazało się wówczas, że z 500 tys. zł zostaje do rozdzielenia jeszcze ok. 130 tys. Magistrat ogłosił więc drugi nabór.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o ochronie zabytków

2009-07-17

Poprawę warunków ochrony zabytków w Polsce i uproszczenie przepisów dotyczących ich wywozu za granicę - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W czwartek po pierwszym czytaniu projekt trafił do prac sejmowej podkomisji Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.