Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Kolejne dotacje na białostockie zabytki podzielone

2009-07-21

Pierwsze tegoroczne dotacje zostały rozdzielone jeszcze przed wakacjami. Okazało się wówczas, że z 500 tys. zł zostaje do rozdzielenia jeszcze ok. 130 tys. Magistrat ogłosił więc drugi nabór.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o ochronie zabytków

2009-07-17

Poprawę warunków ochrony zabytków w Polsce i uproszczenie przepisów dotyczących ich wywozu za granicę - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. W czwartek po pierwszym czytaniu projekt trafił do prac sejmowej podkomisji Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Dlaczego neon nie świeci?

2009-07-12

Niszczeje neon, który przez lata witał wychodzących z wrocławskiego Dworca Głównego. By uratować "Dobry wieczór we Wrocławiu" potrzebne są nie tylko finanse, ale i prawna ochrona, czyli wpisanie go do rejestru zabytków.

Rzeźba Piety wróciła do Polski

2009-06-20

Niemiecka policja odzyskała zabytkową rzeźbę Piety, zrabowaną 14 lat temu z kościoła w Świerczowie (opolskie). Pochodząca z XV wieku figura Marii i Jezusa jest już w Polsce, wkrótce wróci do kościoła, z którego ją skradziono.

Spłonął zabytkowy spichlerz w Tarnobrzegu

2009-06-19

Przyczyną było najprawdopodobniej podpalenie. To już kolejny zabytek, który znika w nie do końca jasnych okolicznościach...