Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Remont sterczyn na opolskim rynku

2009-08-19

Ruszyła przebudowa pięciu zabytkowych wieżyczek na jednej z kamienic w opolskim rynku.

Spalony budynek w koszarach w Olsztynie

2009-08-17

Wojewódzki warmińsko-mazurski konserwator zabytków chce, by spalony budynek w koszarach w Olsztynie został odbudowany.

Lista radomskich zabytków powiększyła się o trzy obiekty

2009-08-13

Konserwator dopisał do rejestru miejsce pamięci pomordowanych radomian i dwie kamienice. To wydarzenie niecodzienne. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do rejestru zabytków wpisano zaledwie dwa radomskie obiekty.

Warszawski Mariensztat w rejestrze zabytków

2009-08-13

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka wojewódzkiej konserwator zabytków, Monika Dziekan, granice układu urbanistycznego objętego ochroną konserwatorską przebiegają od północy wzdłuż ulicy Nowy Zjazd, od wschodu wzdłuż ulicy Dobrej, od południa wzdłuż podwórek ulicy Bednarskiej i od zachodu wzdłuż linii dawnych murów miejskich.

Dawna fabryka mydeł w Warszawie

2009-08-06

Zespół budowlany na warszawskiej Pradze, w którym dawniej mieściła się fabryka mydeł toaletowych, perfum i kosmetyków Florange, został wpisany do rejestru zabytków przez mazowiecką wojewódzką konserwator zabytków Barbarę Jezierską.