Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich!

2012-11-12

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do skorzystania z najnowszej akcja, której pomysłodawcą jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tylko w listopadzie Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu można zwiedzać za darmo! Propozycja skierowana jest do wszystkich, ale przede wszystkim do seniorów i uczniów.

Parafia Św. Floriana w Pleszewie

2012-11-09

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Projekty" - „Pleszew”. Zostały tam umieszczone wszystkie informacje odnośnie współpracy z parafią św. Floriana w Pleszewie.

Reagujmy!

2012-10-29

Każdy z nas ma prawo wiedzieć co dzieje się z zabytkami wokół nas i nawet powinien się tym stanem rzeczy interesować. Doskonały przykład tego jak powinno się zachowywać i że można „wygrać” z „urzędem” dał Pan Wojciech Ćwierz (Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje), który od pewnego czasu prowadził z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego (PINB) w Radomiu batalię o zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Bartodziejach w gminie Jastrzębia, powiat radomski.

Nie dla supermarketu w Sukiennicach

2012-10-24

Czy w zabytku i to zabytku na skalę europejską jest miejsce na supermarket?

Fundacja na Facebooku

2012-10-22

Szanowni miłośnicy zabytków. Pragniemy serdecznie poinformować, że Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody posiada już swoje konto na facebook'u. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i polubienia.