Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Już tylko niecały miesiąc na rozliczenie się z fiskusem!

2013-04-09

Jeśli jeszcze się nie rozliczyłeś, przekaż swój 1% na zabytki w Twojej okolicy. Zachęcamy do przeczytania artykułu napisanego przez naszą wolontariuszkę na portalu www.calisia.pl.

Renesansowy dwór z duszą

2013-04-02

Szansa dla dworu w Przybyszowie, właściciele zachęcają do przekazywania 1% podatku na ten cel.

Szansa dla baszty Swawola

2013-03-25

Dzięki inicjatywie Pana Piotra Pawlaka i Pana Łukasza Stępnia, którzy przypomnieli mieszkańcom Wielunia o konieczności zadbania o basztę Swawolę (która jest częścią miejskich murów obronnych), jest szansa na jej uratowanie.

Łódź stawia na zabytki

2013-03-18

Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczy w tym roku 1,5 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego.

Gliwicka wieża ciśnień

2013-03-11

Gliwicka wieża ciśnień przy ul. Sobieskiego 20, jedna z wielu w mieście i na Śląsku, została zbudowana w 1918 roku. Neogotyk - w kształcie zwężającego się ku górze walca (o średnicy ok. 25 m), na kamiennym cokole, wykonana jest w całości z cegły. Od lat 70. XX w. nie pełni swej funkcji. W wieży miała powstać galeria i centrum sztuki Plantacji Sztuki. Spółka Tomasza Gudzowatego wykupiła wieżę dla Plantacji, ale w lipcu 2008 r. nagle wycofała się z projektu, a w sierpniu wieża spłonęła (spalił się dach).