Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Uporządkowanie rejestru zabytków

2013-05-06

Rusza przetarg na dokonanie digitalizacji rejestru zabytków. Oznacza to, że już w 2014 roku rejestr ów będzie dostępny w wersji cyfrowej, co niewątpliwie wpłynie na skuteczność poszukiwania informacji.

Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego

2013-04-29

Pojawiła się szansa na solidne dofinansowania dla instytucji związanych z konserwacją i rewitalizacją dziedzictwa kulturowego!

I Zjazd Wolontariuszy Fundacji

2013-04-22

W Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, zespół naszej Fundacji spotkał się na I Zjeździe Wolontariuszy. Na spotkaniu ustaliliśmy najważniejsze sprawy dotyczące działalności Fundacji na przyszłość. Nie zapomnieliśmy dodać kilka słów o 18 kwietnia, który jest ważnym świętem wszystkich zabytków.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

2013-04-15

Nadchodzący dzień 18 kwietnia (czwartek) jest Międzynarodowym Dniem Ochrony Zabytków, który został zaliczony do ważnych imprez kulturowych o znaczeniu światowym przez UNESCO i obchodzony jest na całym świecie od 1983 roku.

Nowy numer Spotkań z Zabytkami

2013-04-12

Trochę o starych kinach, odrobina niespodziewanie odnalezionych obrazów Bacciarellego i o "Panu Tadeuszu" nieco inaczej.