Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Wspaniały przykład nowego życia zabytku

2013-10-29

Pacółtowo to neobarokowy pałac, otoczony pięknym, rozległym parkiem, położony na terenie dawnych Prus Wschodnich. Od 2008 roku ma nowych właścicieli i zyskał nowe, kolejne życie.

Niszczejący unikat w Rusocinie

2013-10-25

Kolejny obiekt niszczeje, kolejne katastrofy i spóźnione reakcje, wszystko przez zaniedbania właścicieli. Oryginalna stajnia w zabytkowym kompleksie dworsko-parkowym w Rusocinie(gmina Pruszcz Gdański) popada w ruinę.

Konserwacja pomnika w Warszawie

2013-10-23

Rozpoczyna się remont jednego z najbardziej znanych w stolicy pomników z wizerunkiem świętego. Statua św. Jan Nepomucena, stojąca na pl. Trzech Krzyży od ponad 260 lat, została ufundowana w podzięce za zakończenie ważnych miejskich inwestycji.

Postindustrialne dziedzictwo

2013-10-22

Wystawa fotografii "Obiekt grozi zawaleniem", na których uwieczniono postindustrialne dziedzictwo Górnego Śląska ma na celu zwrócenie uwagi w jak zastraszającym tempie niszczeją te piękne obiekty. Wystawa jest połączona z dyskusją na temat przyszłości tych zabytkowych obiektów.

Zabytek do rozbiórki w Bytomiu

2013-10-18

Górny Śląsk kojarzy się wszystkim z wieloma zabytkami techniki, które niewątpliwie wpisały się w krajobraz tego regionu. Wiele z nich stoi jednak zapomnianych i niszczejących, przez co bardziej psują (nie ze swojej winy) niż ubogacają otoczenie, a ich właściciele zamiast starać się o ich renowacje, proponują je zburzyć, bo tak prościej. Przykładem takiego losu jest zajezdnia tramwajowa w Bytomiu.