Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Orzeł Carski z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Podwilcze k/ Białogardu 1995-2015 - 20 LAT W OBRONIE ZABYTKÓW Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym 1% na zabytki Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Utracone Odzyskane

2013-12-09

"Utracone Odzyskane" to kampania edukacyjna, która prowadzona jest w ramach projektu Muzeum Utracone i ma na celu uświadomienie skali kradzieży dóbr kultury podczas drugiej wojny światowej.

"Porcelanowy" zabytek

2013-12-07

Rusza przebudowa fabryki porcelany w Katowicach. Budynki byłej fabryki porcelany w Katowicach mają szansę stać się ważnym punktem na architektonicznej mapie Śląska. Inwestycję przeprowadza Fundacja Giesche, która chce w tym miejscu utworzyć Park Przemysłowo-Technologiczny oraz centrum designu.

Program „Rosja 2015 – Promesa” ogłoszony

2013-12-04

Program „Rosja 2015 – Promesa” wpisany jest w kontekst organizowanego w 2015 r. Roku Polski w Rosji i Roku Rosji w Polsce. Celem programu jest stworzenie platformy dla szeroko rozumianej polsko-rosyjskiej współpracy kulturalnej, która zaowocuje atrakcyjnymi wydarzeniami na terenie Federacji Rosyjskiej w roku 2015.

Nowy Numer Spotkania z Zabytkami

2013-12-03

Ostatni tegoroczny podwójny numer „Spotkań z Zabytkami” (11-12, 2013) jest niemal w całości poświęcony zabytkom Warszawy. Przeczytają w nim Państwo o Marywilu, stołecznym Szpitalu Dzieciątka Jezus, badaniach archeologicznych na placu Teatralnym, odnalezionych w Wiśle zabytkach zagrabionych podczas „potopu” szwedzkiego, dawnych warszawskich mostach czy o nieistniejącym już ołtarzu z kaplicy na Zamku Królewskim w Warszawie. Do tego na osłodę przedświątecznego okresu przedstawiamy zabytkowe opakowania na słodycze. Osobom planującym wizytę w muzeum przybliżamy wystawy „Guercino. Triumf baroku. Arcydzieła z Cento, Rzymu i kolekcji polskich” w Muzeum Narodowym w Warszawie i „Galeria portretów rodziny Fergussonów-Tepperów” w Muzeum Woli (Oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy). Wszystkie poruszone w numerze tematy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.spotkania-z-zabytkami.pl/artykuly/37/ Serdecznie zapraszamy do lektury!

Tu było, tu stało 2. Znikająca architektura Warszawy po 1989 roku

2013-12-02

28 listopada br. ukazała się druga część mapy, która jest częścią projektu "Tu było, tu stało". Projekt ma na celu pokazanie już nie istniejących lub znacznie przekształconych budynków stolicy.