Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Milion złotych - mało czy dużo?

2014-01-06

Milion złotych - tyle marszałek lubuski wyda z własnego budżetu na ratowanie zabytków w 2014 r. A do zrobienia jest sporo - wieża kościoła w Otyniu, muzeum w Bogdańcu, zamkowe mury obronne i wiele wiele innych.

1 % na zabytki

2014-01-04

Szanowni Państwo, rozpoczął się Nowy Rok, nowe postanowienia i nowe rozliczenia. Zachęcamy, aby zwrócić większą uwagę na otaczające nas zabytki. Zróbmy w tym roku wspólnie coś dobrego dla obiektów zabytkowych. Proponujemy, aby przeznaczyć 1% swojego podatku dla naszej fundacji. Oby stało się to corocznym postanowieniem! :-)

Rozbudowa Teatru Polskiego

2014-01-01

Trzy sceny, tzw. pudełkowa, szekspirowska oraz eksperymentalna znajdą się w szczecińskim Teatrze Polskim po jego rozbudowie. Określony w konkursie koszt inwestycji to ok. 54 mln zł.

Skradzione dzieła sztuki wróciły do Krakowa

2013-12-30

Przed świętami br. skradziony obraz oraz dwie rzeźby dzięki staraniom MSZ i przy pomocy Ambasady RP na Ukrainie wróciły do Polski.

Rok 2013 w kulturze

2013-12-28

Sukcesy polskich artystów w kraju i za granicą, oddane do użytku obiekty, zakończone inwestycje, odnowione zabytki, kultura udostępniona w Internecie. Ministerstwo stworzyło listę najważniejszych wydarzeń mijającego roku.