Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Ekspozycja wystawy "OPUSZCZONE – RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo – wschodniej Polski"

2014-03-15

Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, w dniach od 26 marca do 20 maja 2014 r. zaprasza na ekspozycję wystawy OPUSZCZONE – RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo – wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP. Wystawa ma miejsce w atrium Collegium Norwidianum przy Al. Racławickich 14 w Lublinie.

Plan odnowy zabytków Krakowa na rok 2014 przyjęty

2014-03-12

Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa przeznaczy w tym roku 30 mln 230 tys. zł na prace konserwatorskie i remonty w prawie 140 zabytkowych obiektach. Pieniądze, którymi w ramach Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa dysponuje SKOZK, pochodzą z budżetu państwa i są przekazywane za pośrednictwem Kancelarii Prezydenta.

Nowy-stary dworzec w Opatówku?

2014-03-10

Urząd gminy w Opatówku (powiat kaliski) stara się o przejęcie zabytkowego dworca w tej miejscowości. Trwają rozmowy z PKP w sprawie przekazania obiektu.

1 % na zabytki

2014-03-07

Szanowni Państwo, trwa okres rozliczania 1%. Zachęcamy, aby oddać go na ratowanie zabytków. Przy rozliczeniu wystarczy wpisać KRS naszej fundacji : 0000195764. Dziękujemy!

3,5 mln zł na Program Ochrony Zabytków Małopolski

2014-03-05

Radni Sejmiku podjęli uchwałę o przeznaczeniu 3,5 mln zł na Program Ochrony Zabytków Małopolski. W bieżącym roku za te pieniądze zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane i badania archeologiczne 131 obiektów na terenie województwa. Niemal połowa to kościoły, ołtarze, obrazy, dworki, kapliczki i świeckie budowle zabytkowe z subregionu sądeckiego obejmującego teren od Gorców po Biecz.