Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Wiatrak typu Koźlak w Pępowie Dawny zakład psychiatryczny w Owińskach Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pałac w Dargosławiu

Nowości

Zaginiony obraz odnaleziony

2014-05-12

Popiersie mężczyzny w renesansowym stroju" Aleksandra Gierymskiego ponownie w zbiorach warszawskiego Muzeum Narodowego. Uroczyste wręczenie dzieła ministrowi kultury Bogdanowi Zdrojewskiemu odbyło się w ubiegłą środę, 7 maja.

Rusza remont kaplicy zamkowej w Malborku

2014-05-07

Kaplica zamkowa pod wezwaniem NMP została wybudowana w XIII wieku, natomiast w 1309 roku - w miarę podnoszenia się rangi zamku i przeniesienia tu siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu - została przedłużona dobudowano prezbiterium z wielobocznym zamknięciem). Budowę okazałej kaplicy ukończono w 1344 roku (świadczy o tym napis konsekracyjny we wnętrzu). Po wycofaniu się z tych terenów wojsk napoleońskich, powołany w XIX wieku Zarząd Odbudowy Zamku w Malborku powierzył zadanie odbudowy kaplicy Konradowi Emmanuelowi Steinbrechtowi.

Konferencja naukowa

2014-05-05

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji "Zabezpieczenie przed powodziami obiektów zabytkowych - włączenie do koncepcji zabezpieczania dóbr kultury aspektów ochrony przeciwpowodziowej".

Ostatnie godziny przekazywania 1%

2014-04-29

W ostatnich godzinach rozliczeń podatkowych polecamy Waszej uwadze misję naszej fundacji i apelujemy o wsparcie poprzez przekazanie 1% dla OPP. KRS znajduje się na naszym zdjęciu w tle. Dziękujemy!

Wygaszono jedyną czynną parowozownię w Europie

2014-04-16

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich miłośników zabytkowych parowozów. Ostatnia w Europie czynna parowozownia w Wolsztynie z dniem 31.03.2014 roku z powodu braku porozumienia ze spółką Cargo wygasiła ostatnie regularnie obsługujące ruch pasażerski zabytkowe pociągi.