Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Uporządkowanie rejestru zabytków

2013-05-06

Rusza przetarg na dokonanie digitalizacji rejestru zabytków. Oznacza to, że już w 2014 roku rejestr ów będzie dostępny w wersji cyfrowej, co niewątpliwie wpłynie na skuteczność poszukiwania informacji.

Na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa pojawiła się informacja o dokonaniu przetargu na wykonanie digitalizacji rejestru zabytków. W zakres tej usługi wchodzi skanowanie dokumentacji rejestrowej i utworzenie bazy danych obiektów przestrzennych wraz z dostosowaniem do struktur danych dotyczących zabytków nieruchomych i archeologicznych. Umowa obejmuje min. digitalizację (czyli skanowanie dokumentacji) rejestru zabytków wraz z utworzeniem metadanych w zakresie dokumentacji obejmującej rejestr zabytków nieruchomych. Proces digitalizacji zabytków będzie trwał około pół roku. Wszystkie uzyskane w tym okresie dane będą przeznaczone do powszechnego użytku i zostaną opublikowane na początku 2014 roku na portalu mapowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa http://e-zabytek.nid.pl.

Dzięki podpisanej umowie na usługę digitalizacji dane zawarte na portalu mapowym NID mogą być na bieżąco uzupełnianie.

Więcej informacji na stronie http://www.nid.pl