Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Otwarte zabytki

2013-08-05

Czym są "Otwarte zabytki"? Najprościej mówiąc: ułatwieniem wszystkim chętnym dostępu do wiedzy z dziedziny architektury, kultury, historii. Sprawdź, jak to działa.

Projekt „Otwarte zabytki” ma na celu ułatwienie dostępu wszystkim obywatelom do wiedzy na temat zabytków w Polsce, a także ich aktywnym udziale na rzecz ich ochrony. Dzięki zaangażowaniu obywateli, rejestr zabytków, który jest tworzony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, jest uaktualniany o informacje dotyczące np. położenia geograficznego danego zabytku (współrzędne GPS), czy aktualny adres. Projekt realizowany jest przez Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, patronuje mu Narodowy Instytut Dziedzictwa, całość finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także ze środków CEE Trust.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem - każdy może współtworzyć nowy katalog "Otwartych Zabytków"!

http://centrumcyfrowe.pl/projekty/otwarte-zabytki/

http://otwartezabytki.pl/