Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Muzea Małopolski

2013-10-11

Zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego muzeum na stronie „Wirtualne Muzea Małopolski”. Jest to wyjątkowy projekt w skali Polski, dzięki któremu możliwe jest zaprezentowanie w świecie wirtualnym cennych i ważnych obiektów dla kultury.

Projekt realizowany jest przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Małopolski Instytut Kultury, dodatkowo w porozumieniu z 35 muzeami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Obecnie na stronie "Wirtualne Muzea Małopolski” można podziwiać ponad 700 zdigitalizowanych eksponatów, które do tej pory można było oglądać wyłącznie w muzeach i magazynach muzealnych. Wszystkie obiekty zaprezentowane są w trójwymiarowych wizerunkach, pomaga to w dokładnym ich obejrzeniu, nawet w najdrobniejszym szczególe. Mam to dodatkowy, ważny, plus - cenne obiekty pokazane w ten sposób nie są narażone na zniszczenie. Interesującym dodatkiem na stronie są bogate prezentacje, które zostały opracowane przez specjalistów w danych dziedzinach i pasjonatów - daje to możliwość poznania niezwykłych historii dotyczących obiektów. Na stronie może także tworzyć m. in. swoje kolekcje dzieł sztuki.

Zachęcamy do wirtualnej wędrówki po muzeach Małopolski!

http://muzea.malopolska.pl/