Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Muzea, wystawy, zabytki

2013-10-09

Zastanawiacie się gdzie w jednym miejscu można poczytać o muzeach, muzealiach czy obiektach zabytkowych? Zapraszamy Was do zapoznania się z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, gdzie dowiedziecie się wszystkiego o muzealnictwie i ochronie zabytków.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów jest instytucją kultury, powołaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dnia 1 marca 2011 roku. 
Cele działania Instytutu, określone są statucie i obejmują: 
- gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o muzeach, muzealiach, zbiorach publicznych i obiektach zabytkowych; 
- wyznaczanie i upowszechnianie standardów w zakresie muzealnictwa i ochrony zbiorów. logo_nimoz

Jedną ciekawych propozycji, które oferuje NIMOZ jest Architektura Muzeów. Misją strony www.architekturamuzeow.nimoz.pl jest popularyzacja architektury muzealnej, nowatorskich rozwiązań technicznych i projektowych, prezentacja różnych spojrzeń na budynek muzealny, jego funkcję, oddziaływanie społeczne, wpływ na najbliższe otoczenie. Strona ma informować, przybliżać i recenzować nowe polskie i zagraniczne inwestycje muzealne, prace modernizacyjne, rozwiązania przestrzenne ale również nowatorskie koncepcje wystawiennicze. Użytkownicy znajdą tu wywiady z architektami, muzealnikami, projektantami wystaw, porady na co warto zwracać uwagę przy projektowaniu budynku muzealnego, skąd pozyskiwać środki na inwestycje.

Na stronie możecie również przeczytać o najnowszych wystawach muzealnych:
http://architektura.nimoz.pl/kategoria/w-polsce/
Polecamy.