Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Nasza interwencja

2013-11-21

Chcielibyśmy w działalności naszej Fundacji uwzględnić w przyszłości więcej realnych działań na rzecz ratowania zabytków. Nie chcemy tylko pisać i mówić o niszczejących obiektach ale także wpływać na osoby, instytucje i urzędy, w których rękach jest ich stan. Projekty z tym związane powinny się rozwinąć w przyszłym roku, będzie to szereg różnorodnych akcji i działań, o których będziemy Was na bieżąco informować.

Obecnie chcielibyśmy Wam przedstawić nasze zgłoszenia do prokuratury i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i śladem nich do policji i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zs. w Wałbrzychu w sprawie karygodnego postępowania prywatnego właściciela wobec Zamku w Ratnie Dolnym w powiecie kłodzkim. Więcej o zamku na naszym dedykowanym profilu na Facebook ’u „Zamek Ratno Dolne”.

Prokuratura_____czenie_640.309

PINB 1_1

PO

Wkrótce podejmiemy więcej podobnych interwencji. Jeśli znane są Wam sytuacje, w których właściciel cynicznie wykorzystuje zabytek, nie dbając o jego co najmniej zabezpieczenie przed dewastacją i popadaniem w ruinę, prosimy zgłaszajcie je nam z możliwie największą liczbą szczegółów, faktów i linków.