Pałac Podwilcze k/ Białogardu Pałac w Otoku woj. Zachodniopomorskie Pałac Myśliwski w Mojej Woli Pojazdy zabytkowe Zabytki techniki Zamek w Ratnie Dolnym Tydzień Dla Dziedzictwa 2019
Udostępnij artykuł na facebook'u

Muzeum Utracone

2014-05-14

Nazwę „Muzeum Utracone” powinniście Państwo zapamiętać. Doskonale oddaje ona ideę niedawno stworzonego miejsca w sieci, które służyć ma dyskusji, wymianie poglądów i informacji, promocji wiedzy, a w wyniku tych działań także sprzyjaniu odnajdywania dzieł utraconych przez Polskę podczas II wojny światowej.

Zdajemy sobie sprawę z niewielkich szans na odzyskanie straconego na przestrzeni wieków dziedzictwa kultury polskiej, ale chcemy, by prezentowane przez nas obiekty chociaż „mentalnie” wróciły do życia, do świadomości społecznej – piszą twórcy tego projektu.

 

Warto dodać, że w Radzie Programowej projektu zasiadają m. in. Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum-Pałacu w Wilanowie, dr hab. Piotr Majewski – dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, prof. Maria Poprzęcka – historyk sztuki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr hab. Andrzej Rottermund – dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.

Na stronie www.muzeumutracone.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/muzeumutracone znajdą Państwo kolekcje dzieł utraconych i odzyskanych.

Polecamy serdecznie!

muzeum_utracone